Заняття з розвитку мовлення в старшій групі, тема «Золота осінь. . Відкритий

20.02.2017

Предметний каталог

ТМ ДОУ «Крижинка» старша група, 8 дітей, заняття з розвитку мовлення(заучування вірша).Мета заняття досягнуті.

Тема: «Золота осінь».

Мета: допомогти дітям запам’ятати вірш А. Плещеєва «Восени» з допомогою різноманітних методів навчання.

Завдання: закріпити характерні прикмети осені при розгляданні картин та ілюстрацій, дізнаватися ці прикмети у вірш; розвивати виразність мови, почуття ритму, усне мовлення, уяву; виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

Попередня робота: екскурсії на природу, спостереження, розглядання ілюстрацій, бесіда, читання художньої літератури.

Обладнання. пташка, 2 розрізні картинки про осені, тарілочки з фішками на кожну дитину, м’яч, картинки-схеми для заучування вірша, фонограма: Бетховен «До Елізи», П. Чуковський «Жовтень» з циклу «Пори року», трель птиці, трель пташенят.

Хід заняття.

Стоїмо в коридорі)

— Хлопці, кому я кину м’яч, той постарається відповісти на питання: коли це буває?

9. Темніє швидше?

10. Дме холодний вітер?

— Молодці. Яка це пора року? (осінь)

-А скажіть, як називається явище в природі, коли опадає листя восени?

(листопад)

— Зараз ми з вами перетворимося на листочки. Раптом подув осінній вітер і листочки полетіли.

(забегаем в групу під музичний супровід — Бетховен «До Елізи»)

— Закружляли.

( кружляємо на килимі, я розсипаю фрагменти картинок)

— Вітер затих, листячко опало. Хлопці осінній вітер розколов дві картинки на дрібні шматочки. Давайте зберемо їх і подивимося, що вийде.

(діти беруть по одному фрагменту і йдуть за столи, складати картинки)

— Що вийшло? (осінь)

— Перед вами картинки, непрості, чарівні, в яких сховалися слова про осінь. Придумайте красиві слова про осінь. Яка вона? Як ви її уявляєте?

( сумна, золота, похмура, красива, дощова, погана, похмура…)

— Молодці.

(звучить фонограма трелі птиці)

— Ой, хто це?

Шукаю, звідки йде трель, знаходжу пташку)

— Хлопці, до нас в гості прилетіла пташка. Пташка, чому ти така сумна, що сталося?

(нахиляюся до неї)

— Так? Хлопці, пташка просить допомогти їй: осінній вітер відніс її пташенят. Він їх поверне їй, якщо вона вивчить ось цей вірш. Вона не знає, як його вчити. Давайте їй допоможемо.

(беру у пташки вірш)

— Вірш називається «Восени». Написав його Олексій О.плещеєв. Послухайте, я його прочитаю.

Короткий опис статті: заняття з розвитку мовлення в ДНЗ старша група

Джерело: Заняття з розвитку мовлення в старшій групі, тема «Золота осінь» | Відкритий клас

Також ви можете прочитати