Заняття на тему МЕБЛІ. старша група., Розвиток мовлення , Каталог статей

20.02.2017

Заняття на тему » МЕБЛІ» / старша група/

СЛОВНИКОВА РОБОТА

Меблі

Цілі: закріпити знання назв меблів, її окремих частин і узагальнююче слово «меблі»; розширити знання про призначення меблів, про різних її видах; вчити розуміння прийменників у поєднанні з назвами меблів; розвивати логічне мислення; слухове увагу та координацію рухів; вчити узгоджувати числівники від одного п’яти з іменниками.

О б О р у д о в а н і є. предметні малюнки, м’яч, маска лисиці.

Р е ч е в о ї м а т е р і а л шафа, стіл, ліжко, полиця, тумбочка, стілець, крісло, диван, меблі, письмовий, обідній, кухонний, журнальний та ін

Хід заняття

1. Організаційний момент.

2. Введення в тему.

З а г а д к а :

· З ногами, а без рук, з сидінням, а без живота, зі спинкою, а без голови. (Стілець.)

Розглядання картинок меблів.

– Як назвати ці предмети одним словом?

3. Розглядання різної меблів на картинках:

а) різні види столів (круглий, квадратний, овальний, прямокутний, письмовий, кухонний, обідній, журнальний);

б) шафи (книжковий, платтяна, для посуду);

в) великі і маленькі стільці, табурети.

4. Бесіда «Для чого потрібна меблі?».

– Для чого потрібен письмовий стіл? Обідній?

– Що роблять за столом?

– Яка потрібна меблі для кухні? Спальні?

– Скільки ніжок столу?

– З чого зроблений стіл?

– Чим відрізняється стілець від табурета? Крісла?

5. Закріплення знання назв меблів.

– Назвати частини меблів.

І г р а «Веселі зайчики».

Вибирається ведучий – «лисиця», всі інші діти – «зайчики». Педагог вимовляє різні голосні звуки, зайчики в цей час весело стрибають на галявині, лисиця їх не чіпає. А як тільки педагог виголосить заданий звук, наприклад [про], лисиця починає ловити зайчиків. Гра повторюється кілька разів.

6. Виконання дій.

– Поклади м’яч: на стілець, під стілець, стілець, біля стільця, між стільцями, перед стільцем, підніми м’яч над стільцем.

7. Логічні вправи.

Маша сидить на стільці. Маша буде їсти. Куди треба поставити стілець?

Оля маленька. У неї маленький стіл. Вона сіла на великий стілець. Оле погано сидіти, незручно. Чому?

8. Гра «Веселий рахунок» (перерахування предметів меблів від одного п’яти ).

9. Підсумок заняття.

ФОРМУВАННЯ ГРАМАТИЧНОГО ЛАДУ МОВИ.

Словотвір

Меблі

Мета: учити утворювати і правильно вживати у мовленні відносні прикметники.

О б О р у д о в а н і є. різні види матеріалів, різні предмети, м’яч.

Р е ч е в о ї м а т е р і а л: паперовий, скляний, дерев’яний, кам’яний, пластмасовий.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

2. Гра «Чудесний мішечок» (визначити на дотик різні види матеріалів – папір, скло, дерево, камінь, пластмаса, шкіра, хутро та ін).

3. Демонстрація предметів, зроблених з різних матеріалів.

Педагог виставляє предмети, зроблені з різних матеріалів.

– Це папір. Кулька, зроблений з паперу, – паперовий.

– Це дерево. Кулька – дерев’яний.

– Це скло. Кулька – скляний.

– Це пластмаса. Кулька – пластмасовий.

– Те ж саме можна сказати про кубик.

4. «Екскурсія в магазин».

Дітям лунають зразки матеріалів, і вони «купують» предмети, орієнтуючись на свій матеріал.

5. Гра.

Діти «сідають в поїзд і відправляються в подорож».

1-я зупинка – «Скляна». Діти шукають тільки скляні предмети.

Педагог кидає м’яч, називає предмет, зроблений з будь-якого матеріалу. Дитина, повертаючи м’яч, називає інший предмет, зроблений з цього ж матеріалу. Наприклад: паперовий змій – паперовий будиночок і т. д.

– Отже, яка вона?

4. Складання розповіді за планом-схемою.

– Що це?

– До якої групи належить? (До меблів.)

Короткий опис статті: заняття з розвитку мовлення в ДНЗ старша група

Джерело: Заняття на тему » МЕБЛІ» / старша група/ — Розвиток мовлення — Каталог статей — Освітній салон на допомогу педагогам ДНЗ

Також ви можете прочитати