• Різне

    Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі Тема: Весна-красна

    20.02.2017

    Корисні сайти

    Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі

    Тема: «Весна-красна»

    Вихователь: Лушина К. Ю.

    Красноярськ 2006

    Мета: активізація та збагачення словника дітей поняттями, що позначають весняні явища та поведінку тварин навесні.

    Освітні:

    Уточнити і систематизувати уявлення дітей про весняні зміни в природі.

    Розвиваючі:

    1. Активізувати словник дітей поняттями з теми заняття.

    2. Розвивати зв’язне мовлення: вміння зрозуміло для оточуючих висловлювати свої думки, правильно користуватися граматичними конструкціями.

    3. Розвивати діалогічне та монологічне (пояснювальну) мова, вміння правильно будувати складнопідрядні речення зі сполучниками і союзними словами: що, коли, яка, тому що.

    Виховні:

    1. Виховувати шанобливе ставлення до відповідей однолітків.

    2. Сприяти формуванню інтересу дітей до природи.

    Словникова робота: весна – красна, крапель, набухають бруньки, сокорух, сонячний, струмки, в’ють гнізда, проталина, прокидаються від сплячки.

    Попередня робота: спостереження дітей у природі, читання художньої літератури, розглядання ілюстрацій.

    Матеріали до заняття: ілюстрації із зображенням природних явищ у різні періоди весни; м’яч; кольорові нитки (блакитні, зелені, жовті, помаранчеві, сині, сірі, білі); 2 фланелеграфа.

    Хід заняття:

    Виглянь, сонечко, з-за гір-гори,

    Виглянь, сонечко, з ранкової пори.

    Бачило ль ти, сонечко, Красну Весну?

    Зустріло, червоне, ти свою сестру?

    Бачило, сонечко, Ягу стару,

    Ягу Стару, відьму Зиму?

    Як вона, люта, від Весни пішла?

    Від червоної бігла,

    В мішку холоднечу несла,

    В мішку холод несла,

    Холод на землю трясла!

    – Хлопці про що йдеться в цьому вірші? (Йдеться про те, як зима змінюється весною).

    — А як ви думаєте, чому автор називає зиму «відьма, стара Яга», а весну — «Червона»?

    — Подумайте, а чому пішла «люта зима»? (Пригріло сонечко, стало тепліше).

    — Так, ось і настала Весна – красна. Так у народі називали весну, тому що вона дуже красива, її приходу всі раділи і діти, і дорослі.

    — Послухайте, хлопці, як в народі називали весняні місяці і спробуйте вгадати чому?

    Березень-капельник, протальник.

    Квітень-водолій, березень.

    Травень-травень, цвітень.

    — Весна – це свято пробудження природи. Всі люди, тварини, рослини чекає від весни радості і тепла.

    На дошці розміщені ілюстрації, що зображують весняні явища в різні періоди, тварин і рослин навесні. По мірі необхідності звертаємося до них разом з дітьми.

    — Хлопці, давайте згадаємо і подивимося на картинки, які зміни відбуваються в природі навесні.

    — Яким навесні стає небо? (Блакитне, світле, безхмарне). А сонце? (Тепле, яскраве, ласкаве, весняне).

    — Що відбувається зі снігом? (З настанням теплих днів на снігу з’являються проталини, сніг починає танути, течуть струмки, з дахів звисають бурульки).

    — Хто з вас, діти, знає, що таке крапель? (Бурульки швидко тануть під теплими сонячними променями, і крапельки води часто-часто капають з дахів).

    — Правильно. В цей час вся земля просочується вологою, біля дерев і чагарників починається сокорух.

    — Здогадайтеся, що таке сокорух?

    Вислуховую дитячі припущення і узагальнюю:

    — Від коренів до кожної гілочки надходить сік, який живить кожну нирку. Вони збільшуються в розмірах, набухають.

    — А що відбувається з нирками далі? (Вони лопаються, і розпускаються маленькі клейкі листочки).

    — А що ж ще милує наше око? В молоду серпанок зелені плаття не тільки дерева і кущі. (Земля покривається травичкою).

    Тане сніжок, ожив лужок,

    День прибуває.

    Коли це буває?

    — Звичайно, навесні. А як ви розумієте слова «День прибуває»? (Дні стають довшими, а ночі коротшими.)

    — чи Впливає це якось на стан природи, погоди? (Коли багато сонця, погода стає тепліше).

    — Тепліше стає ще й тому, що сонечко все вище й вище піднімається на небосхилі, зігріваючи все навколо своїм теплом.

    — Чому навесні стає так багато птахів? Чому вони так стурбовані? (Прилетіли з теплих країв, в’ють гнізда).

    — Взимку птахи харчувалися збереженими насінням рослин, але цього їм було замало. Пригадайте, чим ми їм допомагали? (Підгодовували: в годівниці підсипали різний корм.)

    — А навесні чим вони харчуються, адже прилетіли комахоїдні птахи? (Навесні з’являються комахи, ними і годуються птахи).

    — Вірно. Жуки, павуки, лялечки комах всю холодну зиму провели під корою дерев, ховалися в старих пнях, у землі, під опалим листям – вони були нерухомі. Відігрівшись, вони виповзають зі своїх сховищ.

    — А що відбувається з тими тваринами, які ще з пізньої осені впали в сплячку? (Їжаки, ведмеді, борсуки навесні прокидаються від зимової сплячки).

    — Так, хлопці. Навесні вся природа наче прокинулася від зимового сну. Якими гарними словами можна сказати про весну? (Весна-красна, сонячна, ласкава, тепла, зелена, красива і т. д.)

    Фізкультхвилинка.

    Спав квітка і раптом прокинувся,

    Більше спати не захотів

    Ворухнувся, потягнувся –

    Звився вгору і полетів. (Повторити 4 рази).

    Вихователь пропонує дітям стати в коло. Вихователь – у центрі з м’ячем в руках.

    — Хлопці, давайте пограємо в гру «Один і багато». Я називаю один предмет, а той, хто спіймав м’яч – багато цих же предметів. Почали:

    Короткий опис статті: заняття з розвитку мовлення в ДНЗ старша група Офіційний сайт МБДОУ «Дитячий садок № 44» дитячий садок 44, днз 44, сайт дитячого саду 44, сайт днз 44

    Джерело: Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі Тема: «Весна-красна» — МБДОУ «Дитячий садок № 44»

    Також ви можете прочитати