Конспект уроку математики з теми: «Дія додавання. Знак додавання. 1 клас

20.02.2017

Лещова Еліна Геннадіївна

МБОУ ЗОШ №32 «Еврика – розвиток» Волгоградська область р. Волзький

Учитель початкових класів

Тема уроку: «Дія додавання. Знак додавання».

Мета уроку: ознайомлення з дією додавання, знаком додавання, сформувати уявлення про складення як об’єднання сукупностей предметів, розвивати логічне мислення учнів.

1. Організаційний момент уроку:

Перевірте, чи все у вас готове до уроку математики.

2. Розминка:

-Скільки хвостиків у 4 щенят? (4)

-Скільки лапок у двох кошенят? (8)

— Назвіть другий день тижня. (вівторок)

— Скільки місяців триває літо? (3)

— Що зайве: вересень, жовтень, грудень? (грудень)

— Кого більше на лузі: метеликів або комах? (комах)

(пригадуємо правила роботи в парах)

-Випишіть у 1-ий стовпчик все рівності, а у 2-й стовпчик всі нерівності.

(перевірка, на дошці)

5. Постановка навчальної задачі.

-Скільки рівностей ви записали? (3)

-Скільки нерівностей ви записали? (4)

-Скільки всього рівностей і нерівностей разом? (7)

-Як ви дізналися? Як вийшло 7? (3+4=7)

-Яку дію ми з вами виконали? (з’єднали, з’єднали, склали).

-В математиці таку дію називають додаванням, а результат додавання — сумою.

-Коли предмети треба скласти разом — їх об’єднують.

-А хто знає, який знак в математиці може замінити цю дію?

-В математиці використовується знак «+».

-Давайте запишемо вираз, що у нас вийшло.

(3 + 4 = 7)

-Числа, які складаємо, називаються складовими, а число, яке отримали в результаті складання, називається значенням суми.

-Як ви думаєте, про що сьогодні на уроці ми будемо говорити, чому вчитимемося?

6. Робота над темою уроку.

-Подивіться на дошку (наочний лічильний матеріал).

-Скільки м’ячів справа? (2)

-Скільки м’ячів зліва? (1)

-Як дізнатися, скільки всього м’ячів? (скласти).

-Давайте запишемо вираз, що у нас вийшло. (2 + 1 = 3)

-Скільки метеликів справа? (4)

-Скільки метеликів зліва? (1)

(під музику «38 папуг»)

8.Застосування нового знання.

Робота за підручником:

-Відкрийте підручник на стор 90, № 204.

-Що ви бачите на картинці? (Клумби з квітами, дівчинка зрізає квіти).

-Які квіти ростуть на першій клумбі? (тюльпани)

-Скільки тюльпанів? (5)

-Які квіти ростуть на другій клумбі? (ромашки)

-Скільки ромашок? (4)

-Що зробила дівчинка зі зрізаними квітами? (зібрала букет, об’єднала).

-Скільки кольорів в букеті? (9)

-Яку дію допомогло відповісти на це питання? (додавання).

-Які числа потрібно скласти? (5 і 4)

-Як називаються числа, які складали? (доданки).

-Яке число вийшло в результаті складання? (9)

-Як називається число, яке вийшло? (значення суми).

-Давайте запишемо в зошит вираз, яке вийшло. (5 + 4 = 9)

№ 205.

-Які геометричні фігури ви бачите? (трикутники).

-Чим відрізняються ці трикутники? (колір, розмір).

-Скільки трикутників зліва? (4)

-Скільки трикутників справа? (3)

Короткий опис статті: комахи 1 клас

Джерело: Конспект уроку математики з теми: «Дія додавання. Знак додавання» 1 клас — Математика — Початкові класи — Методичні розробки — Самарський шкільний портал

Також ви можете прочитати