Конспект фронтального логопедичного заняття з дітьми із ЗНМ в старшій групі ДНЗ за темою: «Диференціація звуків [Д] і [Д].

20.02.2017

Конспект фронтального логопедичного заняття з дітьми із ЗНМ в старшій групі ДНЗ за темою: «Диференціація звуків [Д] і [Д']».

1.Лапіна Наталія Михайлівна. Муніципальне дошкільний навчальний заклад (МДОУ) «Ермаковский дитячий садок №2 комбінованого виду». учитель — логопед.

2. Конспект фронтального логопедичного заняття з дітьми з загальним недорозвиненням мовлення в ДНЗ за темою:«Диференціація звуків [Д] і [Д’]».

3.Фронтальне логопедичний заняття з формування правильної звуковимови для дітей із загальним недорозвиненням мовлення в ДНЗ.

5. Конспект фронтального логопедичного заняття з формування правильної звуковимови у старшій групі для дітей із ЗНМ в ДОУ.

Тема заняття. «Диференціація звуків [Д] і [Д’]».

Лексична тема. «Зима».

Мета. Вчити дітей розрізняти звуки [Д], [Д’].

Завдання.

1. Вчити дітей правильно вимовляти і розрізняти звуки [Д], [Д’], давати їм характеристику, спираючись на звуковий профіль.

2. Розвиток фонематичного сприйняття.

3. Вправляти у перетворенні складів, слів: Так – дя, слів: сом – будинок, душ – де –ка (дідусь).

4. Розвиток мовленнєвого дихання з різною висотою голосу.

5. Вчити визначати місце звуків [Д], [Д’] в словах.

6. Вчити підбирати слова «ліс» прикметники і причастя.

7. Вправляти у перетворенні іменників із зменшувально – пестливими суфіксами (домок, будиночок, домочек, будиночок, домовик).

8. Навчати дітей працювати в командах, спільно, розвивати комунікативні навички.

Хід заняття.

У групі розміщені: 2 столи для дітей з поставленими стільчиками, на одному столі знаходиться синій кружок, на іншому – зелений. Стіл для логопеда, на якому стоїть скринька, розкладені і перевернуті картинки за кількістю дітей зі звуками [Д], [Д’]; дошка, на дошці звуковий профіль звуків [Д], [Д’], буква Д з картинкою, літера Д, зображена у вигляді будиночка.

1.Оргмомент. Діти стоять навколо столу логопеда. Логопед: «Діти, за правильні відповіді ви будете отримувати фішки. Подивимося, яка команда отримає більше фішок. Зараз ви будете отримувати фішки за правильні відповіді індивідуально, а потім, коли розділіться по командам, ви фішки складіть у загальну скарбничку. Вгадайте, хто у мене сховався в скрині.

А) Розгадайте ребус: перший звук змініть на звук «Д». Сом, а вийде… — (будинок). (Логопед дістає зі скриньки іграшковий будиночок. Той з дітей, хто вгадав ставить його на дошку). Ласкаво назвіть слово будинок (будиночок, домочек, будиночок, домовик).

Б) Здогадайтеся, хто ще сховався в скриньці? – вийти не може із скриньки – склади переплуталися: душ –де – ка. (Діти відгадують «дідусь», логопед дістає зі скриньки іграшку дідусі, діти ставлять його на дошку).

2. Разом з логопедом діти підходять до дошки. Логопед: «Будинок. З якого звуку починається слово? Зі звуку «Д». Подивіться, діти, на звуковий профіль: що відбувається з губами, коли ми вимовляємо звук «Д», з кінчиком мови, зі спинкою мови?».

3. Характеристика звука [Д]. Логопед: «Діти, розкажіть, що ви знаєте про звук [Д]? (Приголосний, твердий, дзвінкий, зубний, уривчастий). Перетворіть його в м’який звук. Що вийде? (Дь – дь – дь). Чим відрізняються звук [Д] від звуку [Д’]? Подивіться на звуковий профіль звуку [Д’]. Діти, розкажіть, що ви знаєте про звук [Д’]? (Приголосний, м’який, дзвінкий, зубний, уривчастий). З якими звуками ми будемо сьогодні працювати? Подивіться на букву Д. На що вона схожа? (на будинок з дахом; логопед показує букву). Діти покажіть на собі букву Д (діти тілом зображують букву Д)».

4. Логопед: «У мене на столі – картинки зі звуками [Д] і [Д’]. Ви візьмете одну картинку. У кого виявляться картинки, в назві яких твердий звук – куди сядуть? (де синій кружечок), у кого картинки, в назві яких м’який звук – куди сядуть? (де зелений кружечок) [2].

5. Логопед: «Діти придумайте назви команд з даними звуками. Ваша команда зі звуком [Д], а ваша зі звуком [Д’]». Діти один з одним спілкуються, придумують назви команд, потім по команді логопеда діти хором, голосно представляються.

6. Команди вітають один одного: радісно, здивовано, запитливо (при цьому потрібно міняти голоси, як «ведмеді» і як «птахи») [4].

так – Так — так дя – дя – дя ди-ди – ди-ді –ді – ді

Ду — ду -ду дю – дю – дю до – до — до де – де — де

Очі закрили. (логопед міняє місцями у дітей синій і зелений кружечок). Що сталося? (Звуки переплуталися). Привітайте один одного навпаки.

дя – дя – дя так – так так

7. Логопед просить дітей встати і оголошує про наступній грі: «Лясніть, якщо почуєте звук [Д] і топните, якщо почуєте звук [Д’].

Д, т, п, м, дь, та, то, дя, пу, ді. Будинок. диня, Таня, Данило, Дмитро, дошка, дуб, диван.

8. Вправа на розвиток мовного дихання і сили голосу: «Заведемо моторчик»: [Д ] — [Д’]. ДДДД ДьДьДь…- заглох моторчик, зламався.

9. Логопед виставляє на дошку інопланетний корабель з інопланетянами: «Діти, це у інопланетян зламався моторчик на інопланетному кораблі. Запитайте, як їх звуть? (Дуадея і Диадея. Діти повторюють імена інопланетян). Як ви думаєте, куди вони потрапили – на яку планету? Як називається наша планета? (Земля). А ще куди потрапили? (виставляється зображення, пейзаж зимового лісу –в зимовий ліс ).

Физминутка. Логопед: «Відпочинемо, діти».

Ми прийшли в зимовий ліс. (Ходьба по групі)

Скільки тут навколо чудес! (розводять руками в сторони)

Праворуч – берізка в шубці (руку відводять у вказану сторону і дивляться)

Стоїть,

Ліворуч ялинка на нас дивиться. (відводять руку і простежують поглядом.).

в небі Сніжинки кружляють, (рух «ліхтарики» і дивляться вгору,

На землю красиво лягають. присідають) [3].

10. Логопед звертає увагу на картину з зимовим лісом: «Діти, який ліс? Зима його зачарувала, значить, він який? Зачарований. Завьюжила – завьюженный (запорошенный, зачарований, казковий, засніжений, мовчазний)».

11. Логопед: «Діти, Дуадея і Диадея зголодніли, але вони харчуються незвичайною їжею: звуками. Дуадея живиться предметами зі звуками [Д] у середині слова, а Диадея залюбки поласує предметами, в яких звук [Д’] на початку слова. Будь ласка, нагодуйте їх». (Діти розставляють свої картинки за завданням логопеда, перевіряють один одного).

12. Логопед просить подивитися на ті картинки, які розставили. Проговорили. Запам’ятали. Логопед прибирає картинки і просить дітей пригадати і назвати предмети з 2 (3) складами, так як інопланетянам потрібен десерт.

13. Логопед пропонує дітям розім’яти пальчики.

Пальчикова гімнастика: «Ялинка».

Перед нами ялинка: (пальці рук переплетені, з великих пальців –

верхівка «ялинки»).

Шишечки, голочки. (кулачки, вказівні пальчики виставлені)

Кульки, ліхтарики, («кульки» з пальців – вгору, вниз)

Зайчики і свічки, («вушка» з вказівного і середнього пальців; обидві

долоні складені, пальці стиснуті).

Зірки, чоловічки. (долоні складені, пальці розправлені,; середній і

вказівний пальці стоять на столі) [5].

14. Обом командам роздають сюжетні картинки. Логопед просить зробити інопланетянам подарунки на пам’ять про землян. По сюжетних картинок діти шукають слова зі звуками [Д] і [Д’], називають їх.

15. Дуадея і Диадея дякують всіх дітей і бажають успіхів. Завівся моторчик [Д’] — [Д]. Дь Д

16. Підводиться підсумок — підрахунок фішок, встановлюється переможець. Логопед підкликає до себе дітей, запитує, про яких звуках говорили на занятті, якщо діти самі собі сподобалися на занятті — піднімають руки вгору, якщо ні, то сідають.

Використана література.

1. Агранович З. Е. В допомогу логопедам і батькам. Збірник домашніх завдань для подолання недорозвинення фонематичної сторони мовлення у старших дошкільників. – СПб. ДИТИНСТВО – ПРЕС, 2004.- 160с + цв. Вкл. 48 с.

2. Базова програма розвитку дитини – дошкільника «Витоки». Центр «Дошкільне дитинство» ім. А. В. Запорожця. – М. 2001. – Видавництво будинок «Карапуз», 303 с.

3. Журнал «Дошкільне виховання» № 5 – 6 1992 р, стор 9 – 13.

4. Коноваленко Ст. Ст. Коноваленко С. В. Фронтальні логопедичні заняття у підготовчій групі для дітей з фонетико-фонематичним недорозвиненням.II період. Посібник для логопедів. – 2-е вид. – М. «ГНОМ – ПРЕС», 1999. – 96 с.

5. Нищева Н.В. Система корекційної роботи в логопедичній групі для дітей із загальним недорозвиненням мовлення. – СПб. ДИТИНСТВО – ПРЕС, 2004.-528 с.

Повний текст матеріалу Конспект фронтального логопедичного заняття з дітьми із ЗНМ в старшій групі ДНЗ за темою: «Диференціація звуків [Д] і [Д']». дивіться у скачуваному файлі .

На сторінці наведено фрагмент.

Автор: Лапіна Наталія Михайлівна — natalap

Використана література.1. Агранович З. Е. В допомогу логопедам і батькам. Збірник домашніх завдання, Муніципальне Дошкільний навчальний Заклад (МДОУ) «Ермаковский дитячий садок №2 комбінована

Короткий опис статті: конспект логопедичного заняття На цій сторінці ви можете переглянути та скачати Конспект фронтального логопедичного заняття з дітьми із ЗНМ в старшій групі ДНЗ за темою: «Диференціація звуків [Д] і [Д']».

Джерело: Конспект фронтального логопедичного заняття з дітьми із ЗНМ в старшій групі ДНЗ за темою: «Диференціація звуків [Д] і [Д']». — Різне — Різне — Pedsovet.su

Також ви можете прочитати